Καριέρα

Γίνετε μέλος της ομάδας μας

Διαθέσιμες θέσεις εργασίας

Για να δείτε λεπτομέρειες για την κάθε θέση εργασίας, παρακαλούμε πατήστε πάνω στον αντίστοιχο τίτλο.

IT – Systems Administrator

H Elikon Graphic Arts, είναι μια σύγχρονη βιομηχανική μονάδα που δραστηριοποιείται στον τομέα της χάρτινης συσκευασίας, των ειδικών εκτυπωτικών εφαρμογών, των επαγγελματικών εκτυπώσεων και της παραγωγής υλικών marketing.

Από τη δημιουργία της έως σήμερα, διατηρεί αδιάλειπτα σταθερά ανοδική πορεία στην ελληνική αγορά. Βασιζόμενοι στην υψηλή αίσθηση φροντίδας και την αγάπη των ανθρώπων μας στο αντικείμενο μας, αξιοποιούμε με καινοτόμες εφαρμογές τον μηχανολογικό εξοπλισμό μας, παρέχοντας υψηλής ποιότητας υπηρεσίες και προϊόντα, σεβόμενοι τις ανάγκες και τους χρόνους ενός εξαιρετικά απαιτητικού εταιρικού πελατολογίου.

Στο πλαίσιο ανάπτυξης της εταιρείας και των αυξημένων απαιτήσεων, αναζητούμε ένα νέο μέλος για την ομάδα μας για να στελεχώσει τη θέση του ITSystems Administrator.

Περιγραφή Θέσης:

  • Συνεχής παρακολούθηση όλων των συστημάτων για πρόληψη βλαβών και λοιπών προβλημάτων
  • Εγκατάσταση υποδομών και εξοπλισμού
  • Επίλυση καθημερινών προβλημάτων σχετικών με τον τεχνολογικό εξοπλισμό και υποστήριξη χρηστών
  • Υπεύθυνος για την ασφάλεια των τεχνολογικών συστημάτων, τις πολιτικές πρόσβασης των χρηστών και των επισκεπτών
  • Υπεύθυνος για την παροχή απομακρυσμένης πρόσβασης σε πόρους της εταιρείας μέσω ασφαλών συνδέσεων
  • Τήρηση περιοδικού αντιγράφου ασφαλείας των κρίσιμων οντοτήτων της εταιρείας offline
  • Επικοινωνία με παρόχους και συνεργάτες για θέματα εξοπλισμού, αναβαθμίσεων και τεχνικής υποστήριξης
  • Υπεύθυνος για την ένταξη νέων συνεργατών στο δίκτυο της εταιρείας με τα απαραίτητα εργαλεία, εφαρμογές και εξοπλισμό
  • Παρακολούθηση και υποστήριξη του συστήματος καταγραφής των στοιχείων της καθημερινής παραγωγής (Soft1)
  • Έλεγχος σωστής λειτουργίας τοπικών σταθμών συλλογής και καταγραφής των πληροφοριών καθημερινής παραγωγής
  • Παραμετροποίηση συστήματος - σχεδίαση & εφαρμογή διαδικασίας, επίλυση θεμάτων, διαχείριση λειτουργίας
  • Παρακολούθηση/διαχείριση της ορθής λειτουργίας του μηχανογραφικού συστήματος ERP

Απαραίτητα προσόντα:

  • Κάτοχος αντίστοιχου πτυχίου ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστες οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Άριστο επίπεδο Αγγλικών (Προφορικό / Γραπτό C2)
  • Γνώση στη χρήση συστημάτων ERP

Παρέχονται:

  • Μισθός ανάλογος προσόντων
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης

Βιογραφικά που δεν πληρούν τις ανωτέρω προδιαγραφές δεν θα ληφθούν υπόψη, e- mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., τηλ. επικοινωνίας: 2104829500, 09:00-17:00

Certification and Internal Audit Manager

Στο πλαίσιο ανάπτυξης της εταιρείας και των αυξημένων απαιτήσεων, αναζητούμε ένα νέο μέλος για την ομάδα μας για να στελεχώσει τη θέση του Υπεύθυνου Πιστοποιήσεων και Εσωτερικού Ελέγχου.

Περιγραφή Εργασίας:

  •  Υπεύθυνος διαχείρισης και διατήρησης Πιστοποιήσεων (ISO 9001, FSC, ETHOS)
  • Υπεύθυνος υλοποίησης νέων Πιστοποιήσεων σύμφωνα με τις ανάγκες της εταιρείας
  • Αναβάθμιση και επικαιροποίηση εσωτερικών διαδικασιών
  • Υπεύθυνος εσωτερικού ελέγχου συμμόρφωσης προτύπων και διαδικασιών

  • Άριστες γνώσεις στη χρήση Η/Υ (Office Suite, Οutlook, Internet, κλπ.)

Παρέχονται:

  •  Μισθός ανάλογος προσόντων

Γίνετε μέλος μιας Δυναμικής Ομάδας

Ακόμα κι αν δεν υπάρχει κάποια διαθέσιμη θέση, οι πόρτες μας είναι πάντα ανοικτές για να γνωρίσουμε επαγγελματίες με όρεξη και πάθος για το αντικείμενο τους. Αν θέλετε να γίνετε μέλος μιας δυναμικής ομάδας νέων ανθρώπων, μη διστάσετε να στείλετε το βιογραφικό σας.

Invalid Input
Γράψτε το email σας
Μη έγκυρος αριθμός
Please let us know your message.

Πελατολόγιο